tsu-baner

«

»

kwi 14

List motywacyjny po angielsku
W naszym przewodniku opisujemy krok po kroku jak napisać dobre CV oraz list motywacyjny po angielsku, a także jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim.

Pisząc list motywacyjny musimy przede wszystkim wiedzieć kim jest nasz potencjalny pracodawca, co możemy mu zaoferować i dla czego powinien zatrudnić właśnie nas, a nie kogoś innego. Należy skupić się na swoich umiejętnościach, doświadczeniu i cechach charakteru, które bezpośrednio wiążą się ze stanowiskiem w firmie do której aspirujemy.

Rozpoczęcie pisania listu motywacyjnego powinno być poprzedzone dokładnym rozeznaniem się w branży, którą zajmuje się przedsiębiorstwo oraz działem, w którym przyjdzie nam pracować. Jest to niezwykle istotne, ponieważ każda branża i specjalizacja ma swój charakterystyczny etos pracy. W agencjach reklamowych i marketingu liczy się kreatywność i zaangażowanie, w branży finansowej efektywność sprzedaży związana z determinacją oraz umiejętnościami interpersonalnymi, firmach zajmujących się IT liczy się wnikliwość, pasja i umiejętność współpracy z zespołem programistów, natomiast w branży nieruchomości niezależność, dobra organizacja pracy i nastawienie na cel.

W liście motywacyjnym powinniśmy unikać stwierdzeń ogólnikowych. Każdy wyszczególniony atut powinien być poparty konkretnymi przykładami z naszej kariery, z których jesteśmy dumni, i które można uznać za znaczące osiągnięcia.

W liście motywacyjnym musimy udowodnić, że w życiu wiemy czego chcemy oraz zdajemy sobie sprawę, dlaczego dane stanowisko będzie istotnym doświadczeniem w naszej karierze, czyli czego możemy się dzięki niemu nauczyć.

Należy unikać opisywania epizodów, które nie były bezpośrednio związane z profesją, której dotyczy list motywacyjny. Powinniśmy natomiast uargumentować, jak to, czego nauczyliśmy się dotychczas pomoże nam w wykonywaniu stanowiska, na które kandydujemy i co pracodawca może dzięki temu zyskać.

Zakładamy, że jako kandydaci do firm, w których wymaga się przedstawienia listu motywacyjnego po angielsku posługujecie się tym językiem w stopniu co najmniej komunikatywnym. Dlatego też w naszym przewodniku skupimy głównie się na opisaniu prawidłowej składni listu, zwrotów formalnych, które są mile widziane, jak również takich sformułowań, których należy unikać.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładami listów motywacyjnych po angielsku:

List motywacyjny po angielsku – przykłady

Zobacz także:

CV po angielsku

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.8/10 (13 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +8 (from 8 votes)
List motywacyjny po angielsku, 7.8 out of 10 based on 13 ratings

Incoming search terms:

  • list motywacyjny po angielsku (891)
  • angielski list formalny zwroty (200)
  • Zwroty list formalny (62)
  • list motywacyjny angielski (46)
  • jak napisać list motywacyjny po angielsku (14)
  • listy motywacyjne po angielsku (11)
  • list motywacyjny po angielsku przewodnik turystyczny (1)
  • przewodnik sprzedawca po angielsku (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Get Cloud PHP Hosting on CatN